czwartek, 24 lipca 2014

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje na kredyt. Zadłużamy się, by kupić mieszkanie, samochód, a także, aby sprawić sobie i bliskim przyjemność, np. pojechać na wymarzone wakacje. Często zadłużenie staje się jednak tak duże, że trudno jest je spłacić. Z pomocą przychodzą wówczas kredyty konsolidacyjne.

Co to jest konsolidacja długów?

Konsolidacja długów, to nic innego, jak połączenie kilku kredytów w jeden. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w momencie konsolidacji długów, płaci się mniejsze raty, a jednocześnie wydłuża się okres kredytowania. Konsolidacji mogą podlegać nie tylko zaciągnięte kredyty, ale również karty kredytowe, czy debety na koncie. Obecnie niemalże wszystkie banki kuszą atrakcyjnymi kredytami konsolidacyjnymi. Bank BPH oferuje np. długi okres kredytowania, nawet do 40 lat, PKO Bank Polski proponuje z kolei możliwość zawieszenia jednej raty w ciągu roku, a Alior Bank zachęca prowizją 0 procent.

Decydując się na najlepszy kredyt konsolidacyjny warto jednak szczegółowo zapoznać się z informacjami na jego temat. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że wyróżniamy dwa typy kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Ten pierwszy jest o wiele bardziej korzystny i polecany jest szczególnie osobom, które posiadają już kredyt hipoteczny i chcą do niego dołączyć również swoje inne zadłużenia. Dzięki temu uzyskają oni dłuższy okres spłaty i mniejsze oprocentowanie. Z kolei osoby, które zdecydują się na konsolidacyjny kredyt gotówkowy, powinny się nad tym dokładnie zastanowić, ponieważ taki kredyt udzielany jest na zdecydowanie gorsze oprocentowanie. Plusem jest jednak to, że bank wymaga  żadnego zabezpieczenia.

Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Atrakcyjny kredyt konsolidacyjny to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze spłaceniem wszystkich swoich zadłużeń. Należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to nie to samo, co oddłużanie i nie jest dostępny dla osób zadłużonych. Największe korzyści z kredytu konsolidacyjnego będą czerpały na pewno osoby, które mają już kredyt hipoteczny. Mogą oni wówczas liczyć na atrakcyjne oprocentowanie. Poza tym skuteczna konsolidacja długów wiąże się z mniejszymi opłatami za przelewy i większym komfortem psychicznym. Nie trzeba bowiem pamiętać o różnych terminach spłaty wielu długów, ponieważ wszystko spłacane jest w jednej racie.

Niektóre osoby sprzeciwiają się kredytom konsolidacyjnym, twierdząc, że nie warto wydłużać okresu spłaty kredytu. Czasami jest to jednak jedyne wyjście, jeżeli ma się zbyt wiele długów, których nie można spłacić. Ponadto warto pamiętać o tym, że kredyty konsolidacyjne są narzędziem mającym ułatwić spłatę zadłużeń, nie są więc ryzykowne, jeżeli zostaną właściwie wykorzystane. 

jak oszczędzać pieniądze

środa, 23 lipca 2014

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób stara się o kredyt. Niestety czasami jest to niemożliwe, nie tylko ze względu na słabą zdolność kredytową, ale również na negatywną historię w BIK. Trafiają tam informacje o zaciągniętych kredytach, debetach na koncie, czy kartach kredytowych. Jeżeli historia kredytowa jest pozytywna, wówczas może być bardzo pomocna w uzyskaniu kolejnej pożyczki. Niestety nie zawsze tak jest. Są jednak sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem i usunąć złe wpisy w BIK-u. 

Co to jest BIK - Biuro Informacji Kredytowej

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej powstało po to, żeby dostarczać bankom, przedsiębiorcom i klientom indywidualnym informacji na temat historii kredytowych konkretnych osób. Bank może więc w każdym momencie sprawdzić, czy osoba, która właśnie ubiega się o kredyt jest godna zaufania. W BIK znajdują się bowiem informacje na temat spłaconych i niespłaconych kredytów oraz przeterminowanych rat. Dzięki pozytywnej historii w BIK można pokazać bankowi, że jest się osobą godną zaufania. Jeżeli natomiast w historii znajdą się jakieś negatywne wpisy, bank może odmówić udzielenia kredytu. W związku z tym wiele zastanawia się, jak usunąć historię w BIK?

Jak wyczyścić historię w BIK samodzielnie?

Podczas podpisywania umowy kredytowej klient zazwyczaj wyraża zgodę na przetworzenie danych osobowych. Na tej podstawie informacje o zaciągniętych kredytach trafiają też do BIK. Jednym ze sposobów usunięcia wpisów w  BIK jest więc cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Problem pojawia się wówczas, gdy klient spóźnia się ze spłatą kredytu ponad 60 dni. W tym momencie zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie jest potrzebna i informacja o kredytach dalej widnieje w BIK.

Każdy klient może również ubiegać się o usunięcie negatywnych wpisów w BIK, wówczas gdy spłacił wszystkie pożyczki i kredyty (może sam się dowiedzieć, jak usunąć historię z BIK). Powinien wtedy złożyć on odpowiednie pismo do banku. Ten z kolei może rozpatrzyć takie pismo pozytywnie lub negatywnie. Drugi przypadek ma miejsce wówczas, gdy klient wykazuje tendencje do niespłacania kredytów i innych zapożyczeń. Jeżeli bank odmówi wykreślenia wpisu z BIK, ma prawo do przechowywania danych klienta przez 5 lat.

Jak usuwa historię z BIK doświadczona firma?

Jak usunąć historię w BIK? To częste pytanie kierowane do wielu firm, zajmujących się czyszczeniem historii kredytowej. Okazuje się, że takie firmy świadczą zazwyczaj usługi podobne do tych opisanych powyżej, ale w imieniu swojego klienta. Firmy te oferują pobranie z BIK raportu na temat konsumenta i przeanalizowanie jego historii kredytowej. Nie jest to jednak nic szczególnego, ponieważ każda osoba może raz na pół roku poprosić BIK o udostępnienie takiego raportu. Co więcej jest to bezpłatne. Oprócz tego, kancelarie prawne lub inne firmy zajmujące się usuwaniem wpisów w BIK, wysyłają prośbę do BIK o restrukturyzację długu i zawarcie ugody. Taką czynność również może wykonać każdy klient samodzielnie. Za usunięcie jednego wpisu z BIK trzeba zapłacić nawet 500 zł. Do tego dochodzi jeszcze opłata związana z wystawieniem notarialnego pełnomocnictwa. Dla wielu osób może być to znacząca kwota, tym bardziej jeśli do usunięcia jest więcej niż jeden wpis. 

jak wyczyścić bik

wtorek, 22 lipca 2014

Jak najlepiej oszczędzać pieniądze

Prawidłowe gospodarowanie środkami finansowymi i oszczędzanie pieniędzy nie jest sprawą prostą. Jak oszczędzać pieniądze, aby zgromadzić ich jak najwięcej? Jest to oczywiście możliwe, jednak najczęściej  możemy sobie na to pozwolić, dysponując odpowiednimi nadwyżkami środków finansowych, które możemy zaoszczędzić, rezygnując np. ze zbędnych wydatków. Czy zatem są sposoby na to, jak oszczędzać pieniądze? Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób praktykuje tzw. życie od wypłaty do wypłaty; od pierwszego do pierwszego. Jeśli jednak uważasz, że oszczędzanie pieniędzy jest możliwe tylko dysponując odpowiednimi nadwyżkami, to jesteś w błędzie.

Są sposoby na to, jak oszczędzać pieniądze i aby nawet niewielkie oszczędności i zmiana sposobu wydatkowania środków przyczyniły się do stałego zwiększania Twojej swobody finansowej. Warto zapoznać się z tymi sposobami, a poznać je możesz, czytając artykuły na naszej stronie internetowej, na której prezentujemy informacje m.in. właśnie o tym, jak oszczędzać pieniądze, jak wyjść z długów, jak najlepiej wybrać kredyt, jak spłacić kartę kredytową, jak zmniejszyć odsetki od kredytu albo jak zmniejszyć ratę pożyczki itp. (to wszystko przyczyni się do zwiększenia Twojej swobody finansowej, poprzez uwolnienie Cię od obciążeń finansowych).

Jak zaoszczędzić na opłatach za rachunki

Każdego miesiąca otrzymujesz rachunki za prąd, gaz, wodę, internet. Zapewne wydatki te są znaczącą częścią twojego budżetu i dość mocno go obciążają. Zwróć jednak uwagę, że poznanie i wyrobienie kilku prostych nawyków i przyzwyczajeń wystarczy, aby dzięki tym nawykom zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Przykładowo: każdego dnia kilka razy przygotowujesz sobie ciepły napój do picia, np. herbatę czy kawę. Wlej do czajnika tylko tyle wody, ile potrzeba na jedną czy dwie filiżanki. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na krótszym pobieraniu energii. Wychodząc z pomieszczenia gaś za sobą światło, to zawsze pozwoli na nowe oszczędzanie pieniędzy. Zamiast lać pełną wannę wody do kąpieli, weź szybki prysznic.

Dużo pieniędzy można zaoszczędzić również na kosztach ogrzewania. Zastanów się, czy nie warto pomyśleć o zakupie szczelnych okien i drzwi, dzięki którym ciepło nie będzie uciekać z pomieszczenia i zużyjesz znacznie mniej energii. Warto również pomyśleć o odnawialnych źródłach energii. Obecnie można uzyskać kredyty preferencyjne na instalację paneli słonecznych, które również pozwolą zaoszczędzić na kosztach mediów.

Jak oszczędzać pieniądze na nałogach

Najlepiej oczywiście pozbyć się nałogów. Nie zawsze jest to jednak proste, dlatego też warto rozważyć np. zakup papierosa elektronicznego (koszty tytoniu stale rosną, a dla nałogowych palaczy są one ogromnym wydatkiem). Zakup papierosów to wydatek kilkuset złotych miesięcznie, a to już spora kwota, którą można zaoszczędzić. Również na pozostałych wydatkach możesz zyskać, odpowiednio je optymalizując. Ogranicz słodycze, wieczorne drinki a zobaczysz w portfelu znaczne oszczędności. Dodatkowo oszczędzając na nałogach poprawisz z pewnością swój stan zdrowia, a jak powszechnie wiadomo, zdrowie to najlepsza inwestycja. Wszelkie ewentualne choroby to dodatkowe obciążenie dla Twojego budżetu.

Oszczędzanie na karcie kredytowej i karcie debetowej.

Zastanów się, czy karta kredytowa jest Ci naprawdę potrzebna. Oczywiście posiadanie karty kredytowej bardzo często się przydaje, jednak musisz pilnować terminów spłaty karty, aby bank nie naliczył Ci ogromnych odsetek. Nie używaj karty kredytowej zbyt często, łatwo bowiem popaść w spiralę zadłużenia.

jak oszczędzać pieniądze

Bardzo dobrym pomysłem jest zapisywanie każdego wydatku (paragonów, faktur itp.), a następnie ich analiza co jakiś czas. Być może dzięki temu uda nam się wyjść z długów, a w przyszłości założyć lokatę z oszczędności.

Jak wyjść z długów? Odpowiednio zarządzać budżetem. Zarządzanie budżetem domowym w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudne. Jest wiele wydatków i nie zawsze wystarczająco dużo środków. W takiej sytuacji zazwyczaj sięgamy po pożyczki - nie tylko od przyjaciół, ale także od banków czy innych instytucji. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Czego należy przestrzegać, aby potem nie zadawać sobie pytania: jak wyjść z długów? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Jak wyjść z długów sprawnie i skutecznie

Wpaść w długi jest w dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo, stosunkowo trudniej jest natomiast wyjść z długów. Najprostszym sposobem na to, jak unikać długów jest rozsądne podejście do gospodarowania i zarządzania pieniędzmi. Oczywiście zarządzanie domowym budżetem nie należy do najłatwiejszych. Zawsze znajdą się nieprzewidziane wydatki, inwestycje, a ilość środków finansowych do dyspozycji jest ograniczona. Nierzadko też środki finansowe, pozostałe do dyspozycji, są relatywnie niższe niż suma rat pożyczek i kredytów, jakie przyszło nam spłacać na skutek nieodpowiedzialnych albo wymuszonych sytuacją życiową decyzji.

Skąd wziąć pieniądze na spłatę pożyczki

W dużej ilości przypadków pierwsze, co przychodzi do głowy w takiej sytuacji, to wziąć pożyczkę na dowód, pożyczkę bez BIK czy zaciągnąć tym podobne długi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż to tylko pogorszy sytuację dłużnika. Spłacanie jednego długu drugim to najgorszy z możliwych sposobów wyjścia z długów. Zamiast zatem zaciągać kolejne zobowiązania, lepiej zastanowić się nad optymalizacją finansów domowych i bardziej racjonalnym ich wykorzystywaniem.

Przede wszystkim, mając długi u wielu wierzycieli, należy zastanowić się nad pożyczką albo kredytem konsolidacyjnym. Po co płacić kilka rat o różnej wielkości, skoro można tylko jedną, a jak wynika z badania rynku, kredyty konsolidacyjne są znacznie tańsze niż kilka długów w kilku źródłach. Oczywiście oferty kredytów konsolidacyjnych posiada w swojej ofercie praktycznie każdy bank, ale też duża ilość parabankowych instytucji finansowych. O ile kwestia pożyczki bankowej sprowadza się do rozeznania, który bank ma najmniejszą prowizję i najmniejsze koszty poboczne, tak w wypadku kredytów chwilówek, kredytów na dowód i tym podobnej pomocy finansowej warto rozważyć, czy całkowity koszt takiego kredytu nie okaże się dużo większy niż zaciągnięta pożyczka.

jak wyjść z długówGospodarowanie pieniędzmi sprowadza się głownie do racjonalnego ich wydawania. Jak to mówią: nie jest bogaty ten, kto dużo zarabia, ale ten, kto mało i rozsądnie wydaje. Warto zatem zastanowić się, które z naszych wydatków są zbędne (być może nie warto co drugi dzień stołować się na mieście, skoro posiłki przyrządzone w domu są znacznie tańsze), które z tych wydatków można ograniczyć a na które nie zaciągać kolejnych długów.

wtorek, 08 lipca 2014

1 Kredyty ratalne

Szukając dobrego rozwiązania na tanie i szybkie zakupy często trafiamy na pewną ofertę banków. Tak zwane kredyty ratalne to dobry sposób na kupowanie nie tylko sprzętu agd czy mebli, ale także wszystkich innych produktów. Osoby, które nie są wstanie odłożyć większych pieniędzy lub które po prostu nie lubią czekać mogą zawierać takie umowy ratalne. Będzie to na tyle wygodne, że  w niektórych przypadkach można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Wbrew powszechnym opiniom kredyty ratalne wcale nie muszą być drogie. Trzeba tylko przestrzegać kilku ważnych  warunków. I tak na przykład podpisując umowę, my jako kredytobiorcy sami możemy zdecydować o ilości rat. Takie kredyty najczęściej dotyczą zakupów w granicach kilku tysięcy złotych, w związku z tym im mniejsza liczba rat tym lepiej dla nas. My szybko szybciej spłacimy takie zobowiązanie a bank za bardzo na nas nie zarobi. Poza tym warto jest także porównać nie tylko ofertę kredytową konkretnych banków, ale również ceny w okolicznych sklepach. Może się bowiem okazać, że te które oferują sprzedaż ratalną mają wyższe ceny. I na koniec nie musimy podpisywać żadnych dodatkowych umów na kartę kredytową czy na wygodny debet.

2 Kredyty odnawialne

Każdy z nas ma jakieś miesięczne wydatki, opłacamy rachunki, robimy zakupy czy też wydajemy pieniądze na inne przyjemności. Nie zawsze potrafimy wszystko przewidzieć i nawet po dokładnym wyliczeniu  miesięcznego budżetu może nam wyskoczyć jakiś pilny wydatek. Wtedy najczęściej szukamy ratunku finansowego u rodziny i znajomych. Jeśli nie możemy liczyć na taką pomoc to zaczynamy się rozglądać za jakąś ofertą kredytową. Niestety najczęściej nasza uwaga skupia się na kredytach pozabankowych. Owszem, można je łatwo otrzymać, ale należy wiedzieć że są bardzo drogie. Jeśli szukamy tańszego i trwalszego rozwiązania to kredyty odnawialne będą dla nas świetną ofertą. Przede wszystkim oferowane są one niemalże przez każdy bank. Będzie to spore ułatwienie bowiem takie kredyty jest znacznie łatwiej uzyskać jeśli w danym banku mamy już od jakiegoś czasu rachunek osobisty. Wtedy nasza zdolność kredytowa zostaje szybko wyliczona i sprawdzony a my niemalże natychmiast możemy podpisać umowę. Kredyty odnawialne polegają na przyznaniu przez bank określonego limitu. My w każdej chwili możemy z niego skorzystać, spłata następuje po wpłynięciu jakichś środków na nasze konto.

3 Kredyty konsolidacyjne

Polacy zadłużają się na potęgę. W czasach kiedy jeszcze banki przyznawały nam różnego rodzaju kredyty praktycznie na samo oświadczenie o zarobkach wszyscy bardzo chętnie korzystaliśmy z takich ofert. Niestety w wielu przypadkach takie zapożyczanie się ponad miarę miało bardzo przykre konsekwencje. Najgorszą z możliwych jest sytuacja kiedy kolejne kredyty zaciągamy na spłatę tych poprzednich. Wtedy powstaje pętla kredytowa z której bardzo ciężko jest się wydostać. Jeśli Ty także masz takie kłopoty finansowe to możesz skorzystać z konsolidacji zadłużenia. Takie kredyty zostały stworzone z myślą o osobach, które mają co najmniej kilka miesięcznych rat i które nie radzą sobie z ich spłatą. Kredyty konsolidacyjne to nic innego jak jeden duży kredyt zaciągany na spłatę całego poprzedniego zadłużenia. Dzięki takiej zamianie dłużnik musi płacić tylko jedną, często znacznie niższą ratę. Kredyty konsolidacyjne rozkładane są na maksymalną ilość czasu, mają niższe oprocentowanie i dają spore szanse na wyjście z długów.

4 Kredyty refinansowane

Kiedy podpisujemy umowę na wieloletni kredyt to naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najlepszych warunków. Oczywiście przy takich długoterminowych umowach nie jesteśmy wstanie wszystkiego przewidzieć. Często bowiem zdarza się sytuacja w której my jakiś czas temu podpisaliśmy umowę na przykład na kredyty hipoteczne i teraz je regularnie spłacamy, a nasi znajomi dopiero teraz zdecydowali się na taką ofertą. Różnica może polegać na tym, że teraz obowiązujące kredyty są znacznie tańsze niż te, które my braliśmy. Co zatem należy zrobić w takiej sytuacji? Śmiało możemy poszukać lepszej oferty i zaciągnąć kredyty refinansowane. Refinansowanie to przede wszystkim zamiana starych i drogich zobowiązań na tańsze kredyty. Wszystko odbywa się przy jednoczesnej zmianie banku, ale to może nam wyjść tylko na dobre. Kredyty refinansowane mają niższe oprocentowanie i nawet jeśli musimy zapłacić karę za wcześniejszą spłatę to i tak wyjdzie to nam na dobre. Banki mocno ze sobą konkurują a poszczególne oferty mogą się różnić nawet o kilkaset złotych.

5 Kredyty social lending

Jeśli szukamy alternatywnych rozwiązań do zaciągania kredytów to w Polsce już od paru ładnych lat możemy skorzystać z oferty social lending. Są to kredyty społecznościowe, idea takiego pożyczania przyszła do nas zza oceanu i bardzo szybko się do niej przekonaliśmy. Przede wszystkim różnica w takich kredytach polega na tym, że można je zaciągnąć bez wychodzenia z domu, a także na tym, że pieniądze pożyczamy nie od banku czy od jakieś firmy pozabankowej tylko od prywatnych użytkowników. Takie rozwiązanie daje nam wiele możliwości, i o kredyty social lending mogą starać się nawet osoby mające problemy finansowe i widniejące już w bazach dłużników. Cała idea polega na tym, że początkowo trzeba znaleźć portal który zajmuje się skupianiem wokół siebie kredytodawców i kredytobiorców. Następnie trzeba się na takim portalu zarejestrować i zweryfikować. Po pozytywnym przejściu tych etapów kredyty będą już dla nas dostępne. Aby je otrzymać należy założyć specjalną aukcję na której określamy kwotę pożyczki, termin zwrotu oraz wysokość oprocentowania. Jeśli znajdzie się jakiś zainteresowany inwestor to kredyty szybko zostaną uruchomione.

6 Kredyty pozabankowe

Jeżeli po raz kolejny starasz się o kredyty o jeśli bank Ci odmawia może to oznaczać, że jesteś niewiarygodnym kredytobiorcą. Być może masz za duże zadłużenie a może zostałeś wpisany do jednego z rejestru dłużników. Jeżeli zależy Ci na zaciągnięciu kredytu to możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty pozabankowej. Praktycznie na każdym kroku jesteśmy przekonywaniu do tego rodzaju kredytów. Tego rodzaju firmy działają w każdym mieście a mało tego kredyty można zaciągać nawet bez wychodzenia z domu. Takie oferty mają swoje plusy i minusy. Przede wszystkim kredyty pozabankowe dostępne są dla szerokiego grona osób. Nawet jeżeli nie mamy stałego zatrudnienia, nawet jeśli nie możemy udokumentować swoich dochodów i jeśli mamy zajęcia komornicze to takie kredyty w dalszym ciągu mogą być dla nas dostępne. Wystarczy tylko dobre zabezpieczenie w postaci weksla czy jakieś nieruchomości i gotowe. Minusem takiego rozwiązania są koszty, kredyty pozabankowe należą do bardzo drogich. Owszem szybko je otrzymamy, ale oprocentowanie jest jedno z najwyższych na rynku.

7 Kredyty studenckie

Młode osoby mają coraz bardziej utrudniony start w dorosłe życie. jeszcze kilkanaście lat temu szczytem wykształcenia była matura. Każdy posiadający dyplom dojrzałości bez większych kłopotów mógł znaleźć dobrze płatną pracę. Teraz sprawa wygląda nieco inaczej i młodzi ludzie zobowiązani są do studiowania. A jeśli już mowa o studiach to wiąże się to ze sporymi kosztami. Młodzi ludzie a także ich rodzicie nie zawsze są wstanie finansować taką naukę. Dobrym rozwiązaniem mogą być kredyty studenckie. Taka oferta dostępna jest w wielu bankach i jeśli student ma nie więcej niż 26 lat, jeżeli dochód na jednego członka w rodzinie nie przekracza określonego limitu i jeśli student nigdzie nie pracuje to kredyty studenckie są łatwo dostępne. Przyznawane są one na preferencyjnych warunkach. Ich wypłata następuje w równych miesięcznych ratach przez cały okres nauki. Warunkiem otrzymywania tych wypłat jest kontynuowanie nauki i dostarczanie do banku stosownych zaświadczeń. Kredyty studenckie spłaca się dopiero dwa lata po ukończeniu nauki, tak więc młoda osoba ma czas na znalezienie pracy.

8 Kredyty chwilówki

Jeżeli znalazłeś się w podbramkowej sytuacji, jeśli pilnie brakuje Ci gotówki to alternatywą do pożyczania od rodziny i znajomych mogą być tak zwane chwilówki. Co prawda tego rodzaju kredyty nie należą do najtańszych niemniej jednak można je szybko i sprawnie otrzymać. Jak sama nazwa wskazuje są to chwilówki, tak więc pieniądze otrzymuje się na krótkie terminy. W przypadku pierwszej umowy mogą to być dwa tygodnie lub maksymalnie miesiąc. Takie kredyty to także niezbyt duże kwoty. Przy pierwszej pożyczce suma wynosi około kilkuset złotych. Jeśli jednak będziemy wiarygodnymi klientami to szybko nasz limit wzrośnie nawet do trzech tysięcy. Trzeba jednak pamiętać, że kredyty chwilówki to bardzo wysokie koszty. Takie oferty są mocno oprocentowane a do tego trzeba także liczyć się z dodatkowymi opłatami. Żeby podpisać taką umowę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy tylko wypełnić stosowny wniosek i czekać na kontakt z firmy. Najczęściej w celu weryfikacji zostaniemy także poproszeni o przelew na symboliczną kwotę. W ten sposób firma sprawdza naszą wiarygodność.

9 Kredyty inwestycyjne

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to w naszych czasach jedno z rozwiązań ułatwiających znalezienie pracy. Niestety miejsc pracy w naszych miastach jest coraz mniej i o sensowne zatrudnienie jest naprawdę bardzo trudno. Dlatego też, jeśli masz jakiś pomysł na biznes, jeżeli chcesz zacząć wszystko od początku to własna działalność będzie dobrym rozwiązaniem. oczywiście oprócz pomysłu na biznes przydadzą nam się także jakieś pieniądze. Jeżeli nie mamy odłożonej gotówki i jeśli nie możemy liczyć na pomoc hojnych inwestorów to kredyty inwestycyjne mogą być dla nas świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim będzie to na tyle dobre wyjście, że pieniądze będzie można przeznaczyć na wiele celów. Kredyty inwestycyjną mogą dotyczyć zakupu maszyn, samochodów czy komputerów, ale również mogą być przeznaczone na reklamę, na kupienie patentów czy na zdobycie stosownych licencji. Zabezpieczeniem takich umów są kupowane sprzęty lub też weksel. W zależności od wybranej opcji kredyty inwestycyjne mogą być wypłacane w całości, ale mogą być również przelewane w kilku transzach.

10 Kredyty samochodowe

Kupowanie nowego samochodu to nie lada wyzwanie. W końcu jest to spory wydatek a taki sprzęt ma nam posłużyć ładnych parę lat. Niemniej jednak oprócz wybrania konkretnego modelu, oprócz wyboru koloru i rocznika musimy także przemyśleć kwestie finansowe. Do wyboru mamy kilka opcji i to na jaką się zdecydujemy powinno być uzależnione od naszej konkretnej sytuacji. I tak na przykład jeżeli chcemy kupić używany samochód, którego wartość nie przekracza kilku tysięcy to kredyty samochodowe wcale nie będą najlepszym rozwiązaniem. W takim wypadku lepiej jest zaciągnąć zwykłe kredyty gotówkowe. Są one łatwiejsze do uzyskania i nie jesteśmy przywiązani do banku współpracującego z dealerem samochodowym. Jeżeli jednak mamy zamiar kupić nowe auto to jest znacznie większy wydatek i kredyty samochodowe będą lepszą opcją. W tej sytuacji dobrym wyjściem jest wybór kredytów w opcji pół na pół. Wygląda to tak, że połowę kwoty wpłacamy od ręki a druga połowa rozkładana jest na korzystne raty. Do tego kredyty samochodowe zaciągane w pakietach mogą także obniżyć nasze ubezpieczenia i dodatkowe pakiety.

11 Kredyty walutowe

Jeżeli chcemy zaciągnąć jakieś kredyty to normalnym jest, że szukamy najtańszych rozwiązań. Jeszcze kilka lat temu do najczęściej wybieranych ofert należały kredyty walutowe. Bez względu na to czy chcieliśmy pożyczyć pieniądze na zakup domu czy na inwestycję w firmie, oferty walutowe należały do najbardziej korzystnych. Równie chętnie pożyczaliśmy we frankach szwajcarskich co w euro, praktycznie wszystkie banki prześcigały się oferując najlepszą ofertę. Kredyty walutowe były chętnie zaciągane nawet biorąc pod uwagę fakt, nierównych miesięcznych rat. Niemniej jednak teraz sytuacja się znacznie zmieniła i kredyty walutowe zostały wycofane niemalże ze wszystkich banków. Teraz we franku szwajcarskim praktycznie nie ma już możliwości pożyczania pieniędzy. Swego czasu giełda była na bardzo niestabilnym poziomie a to wpływało na wysokość miesięcznych rat. kredytobiorcy z ogromnym niepokojem obserwowali tą sytuację obawiając się o swoją stabilność finansową. Na szczęście rząd zezwolił na wymianę walut w kantorach internetowych a to sprawia, że można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

12 Kredyty - raty stałe i malejące

Kiedy podpisujemy umowę kredytową musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim liczy się wysokość oprocentowania a także rodzaj rat. Jeśli na przykład zaciągamy kredyty na krótki okres to rodzaj rat nie będzie miał większego znaczenia na całkowity koszt. Jeżeli jednak interesują nas kredyty hipoteczne, samochodowe czy inne długoterminowe to rodzaj rat będzie już miał większe znaczenie. Większość z nas w takich przypadkach wybiera raty stałe. Owszem na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że taki wybór korzystniej wpłynie na nasz domowy budżet. Niemniej jednak będzie to zły wybór. Znacznie lepszym wyjściem są kredyty z ratami malejącymi. Tu z kolei na początku może nam się wydawać, że miesięczne raty są za wysokie. Tymczasem w rezultacie okaże się, że bank znacznie mniej na nas zarobi. Raty malejące tylko na początku są wysokie, w miarę upływu czasu raty ciągle maleją. Jeżeli macie wątpliwości co do takiego wyboru to możecie poprosić o harmonogram spłaty. Tam czarno na białym można się przekonać co do swojego wyboru.

13 Zdolność kredytowa

Jeżeli mamy zamiar zaciągnąć jakieś kredyty to zanim udamy się do banku warto jest przemyśleć kilka kwestii związanych z naszym domowym budżetem. Przede wszystkim kredyty będą dla nas dostępne jeśli nasza zdolność finansowa okaże się na właściwym poziomie. To na jej podstawie bank udziela nam kredytów na określone kwoty. Jeśli na przykład nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska to możemy spotkać się z odmową. Pozostaje zatem pytanie jak zwiększyć swoją zdolność? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Pierwszym z nich jest spłacenie wszystkich swoich zobowiązań. Musimy pospłacać mniejsze kredyty, musimy zrezygnować z karty kredytowej czy z debetu na koncie. Nawet jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z przyznanego nam debetu to i tak skutecznie obniża on naszą zdolność. Drugim ze sposobów na większe kredyty jest składanie wspólnych wniosków. Możemy to zrobić razem z małżonkiem, ale także z kimś z rodziny czy z partnerem biznesowym. Jeśli pomimo tego kredyty nadal są dla nas niedostępne to ostatecznym rozwiązaniem będzie rozłożenie ich na maksymalną ilość rat.

14 Kredyty całkowicie internetowe

W naszych współczesnych czasach komputery stały się już całkiem powszechnym narzędziem. Wykorzystujemy je nie tylko do pracy, ale także do innych czynności. Dzięki internetowi możemy robić szybkie i tanie zakupy, możemy płacić rachunki czy za darmo rozmawiać z przyjaciółmi. W ciągu kilku ostatnich lat na dużej popularności zyskały także kredyty zaciągane całkowicie przez internet. Wbrew pozorom taka możliwość dostępna jest nie tylko dzięki pozabankowym firmom, banki także oferują nam takie produkty. Na chwilę obecną jest kilka prostych sposobów aby uzyskać kredyty bez wychodzenia z domu. Po pierwsze jeśli zakładamy swoje konto bankowe to może nam zostać zaoferowana tak zwana Ramowa Umowa Kredytowa. Jeśli ją podpiszemy to automatycznie wyrazimy zgodę na kredyty zawierane przez internet. Od tego momentu w chwili gdy będzie nam potrzebna pilna gotówka wystarczy jedna wiadomość tekstowa lub prosty wniosek i gotowe. Kredyty nawet w 15 minut znajdą się na naszym koncie. Niemniej jednak nie zawsze Ramowa Umowa będzie na potrzebna. Czasami wystarczy wypełnienie wniosku przez internet a następnie zamówienie wizyty kuriera.

15 Doradca finansowy

Mając w planach zaciągnięcie jakiegoś kredytu musimy przemyśleć kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim liczy się nasza zdolność kredytowa, to od niej zależy wysokość przyznanego nam limitu. Poza tym my jako kredytobiorcy możemy negocjować oprocentowanie czy też możemy wybierać rodzaj rat. W dobie powszechnego internetu nasza świadomość na temat finansów jest coraz lepsza. Niemniej jednak takie na przykład kredyty długoterminowe to zobowiązanie na wiele lat i dlatego przed podpisaniem umowy warto jest skonsultować się z fachowcem. Możemy udać się do doradcy finansowego, który odpowie nam na wszystkie wątpliwości jakie wzbudzają w nas kredyty. Poza tym taki doradca pomoże wyliczyć naszą zdolność kredytową, wybierze dla nas najlepszą ofertę i pomoże w negocjacjach z bankiem. Wybierając doradcę warto jest zdecydować się na doświadczoną osobę pracującą w renomowanej firmie. Banki mocno ze sobą konkurują a my jako klienci nie zawsze mamy dostęp do najlepszych ofert. Nasz doradca sprawdzi jakie kredyty będą dla nas najbardziej odpowiednie i pomoże nam wynegocjować lepsze warunki.

16 Dodatkowe ubezpieczenie kredytu

Banki zachęcają swoich klientów do zaciągania kredytów, pożyczek i różnych produktów finansowych. Konkurencja wśród banków jest bardzo duża, jedni oferują nam zerowe oprocentowanie, inni dają nam darmowe konta i karty kredytowe. Pozostaje pytanie jak z tego gąszczu wybrać najlepszą ofertę i jak nie dać złapać się na haczyk? Przede wszystkim nasza świadomość finansowa jest coraz większa, internet daje nam spore możliwości a także pomaga nam znaleźć najlepsze oferty. My jako kredytobiorcy doskonale wiemy, że kredyty mogą być negocjowane, że można je refinansować i konsolidować. Musimy także wiedzieć, że do każdej umowy kredytowej będą nam proponowane różne dodatkowe opcje. I tak na przykład nie wszystkie kredyty muszą być ubezpieczone. Jeżeli podpisujemy krótką umowę ratalną, i jeśli jej spłata ma się zamknąć dosłownie w kilku ratach to żadne ubezpieczenie nie będzie nam potrzebne. Jeżeli jednak zaciągamy kredyty hipoteczne, inwestycyjne czy samochodowe to bank może zażądać podpisania umowy ubezpieczeniowej. Przez tak długi okres czasu nasza sytuacja może się diametralnie zmienić i bank musi mieć pewność, że kredyty zostaną spłacone.

17 Kredyty odwrócona hipoteka

Osoby starsze, które mają niskie renty i emerytury mają bardzo utrudnioną sytuację życiową. W naszym współczesnym świecie ciągle słyszy się o różnego rodzaju podwyżkach tylko nasze pensje ciągle stoją na tym samym poziomie. Jeżeli taka starsza osoba chciałaby zaciągnąć jakieś kredyty to także będzie miała z tym spory kłopot. Maksymalny wiek kredytobiorcy w wielu przypadkach nie może przekroczyć 65 lat. Niemniej jednak emeryci i renciści, którzy posiadają na własność dom lub mieszkanie mogą starać się o tak zwane kredyty z odwróconą hipoteką. Idea ta przyszła do nas zza oceanu, w Stanach niemalże każda starsza osoba posiada takie kredyty. Na czym to polega? Przede wszystkim jest to oferta skierowana tylko i wyłącznie dla ludzi starszych. Jeśli taka osoba nie ma bliskiej rodziny i nie wie co ma zrobić ze swoim mieszkaniem po śmierci to może zaciągnąć kredyty  z odwróconą hipoteką. Bank na podstawie wartości takiej nieruchomości przyzna emerytowi równe miesięczne raty. Będzie to całkiem spory dodatek do otrzymywanej emerytury. Jeżeli taka osoba umrze to bank przejmie na własność taką nieruchomość. Kredyty mogą być jednak wcześniej spłacone.

18 Okres kredytowy

Kredyty zaciągamy na różne cele. Czasami potrzebna jest na dodatkowa gotówka na codzienne wydatki, innym razem chcemy kupić mieszkanie a jeszcze innym pragniemy wyjechać na jakąś zagraniczną wycieczkę. Bez względu na to jaki jest cel kredytowy to my jako kredytobiorcy mamy swoje prawa. Przede wszystkim możemy wybierać z pośród licznych ofert, możemy zdecydować się na kredyty z mniejszym oprocentowaniem, z darmowym ubezpieczeniem czy z ratami malejącymi. Równie ważną kwestią będzie także okres kredytowy. To jak długo spłacamy kredyty wpływa na ich ostateczną sumę. Nie oznacza to jednak, że zawsze możemy brać kredyty na minimalną liczbę rat. Jeśli na przykład podpisujemy jakąś umowę ratalną na zakup nowego telewizora to przeważnie jego cena nie przekracza kilku tysięcy. W takim wypadku możemy pozwolić sobie na kilka rat. Nie obciąży to zbytnio naszego domowego budżetu a do tego jeszcze sprawi, że szybciej spłacimy zobowiązanie. Jeśli jednak zaciągamy kredyty samochodowe czy hipoteczne to minimalna liczba rat nie będzie możliwa. W takim przypadku mamy do czynienia z ogromną kwotą, która musi zostać rozłożona na rozsądną liczbę rat.

19 Porównywarki kredytowe

Jeżeli rozglądamy się za najlepszym kredytem to nasze pierwsze kroki powinny być skierowane do internetu. W sieci można znaleźć mnóstwo cennych wskazówek i porad jak wybrać tanie i korzystne kredyty. Mało tego praktycznie każdy bank posiada swoją stronę internetową na której znajdują się opisane wszystkie oferowane produkty. Tak więc siedząc w wygodnym fotelu może sprawdzić jakie kredyty są aktualnie w promocji, możemy porównać poszczególne produkty i wypełnić wniosek kredytowy. Musimy wiedzieć, że konkurencja wśród banków jest bardzo duża. Prześcigają się one ze swoimi ofertami i te same kredyty mogą się różnić w ostatecznym rozliczeniu nawet o kilkaset złotych. Dlatego też, zawsze przed wybraniem konkretnej oferty należy ją porównać z innymi kredytami. Jak to zrobić? We wspomnianym już wcześniej internecie można znaleźć tak zwane porównywarki kredytowe. Znajdują się tam oferty ze wszystkich banków, wystarczy wpisać tylko sumę kredytu i okres kredytowania a specjalny kalkulator wyliczy na wielkość miesięcznej raty. W ten sposób można sprawdzić wszystkie kredyty. Można porównać oprocentowanie, prowizję i wiele innych czynników.

20 Kredyty a pożyczki

Nasza wiedza na temat finansów jest coraz lepsza. W dużej mierze przyczynił się do tego internet, w sieci można znaleźć wiele portali opisujących najważniejsze produkty, można porównać kredyty czy też przedyskutować tematy finansowe na specjalnych forach. Niemniej jednak w dalszym ciągu bardzo często mylimy ze sobą dwa pojęcia. Mowa tu o pożyczkach i kredytach, chociaż są to bardzo podobne produkty to można znaleźć kilka bardzo istotnych różnic. Musimy wiedzieć, że nie powinno się zastępować sobą tych pojęć. Są to dwa osobne produkty. I tak na przykład różnią się one celem kredytowym. Pożyczki nie muszą być zaciągane na konkretne cele, bank nie musimy wiedzieć na co chcemy przeznaczyć takie pieniądze. Natomiast kredyty już po samej ich nazwie można przyporządkować do konkretnych przedmiotów. Mamy przecież kredyty hipoteczne, studenckie czy finansowe. Bank z góry wie na co będą szły te pieniądze. Kolejną różnicą jest okres kredytowania, kredyty można zaciągać nawet na trzydzieści lat natomiast okres spłaty pożyczki może trwać maksymalnie kilka lat. Jeszcze jedną różnicą jest suma, pożyczki to z reguły mniejsze kwoty a kredyty to sumy opiewające nawet na kilka milionów.

19:13, poradykadrowe , kredyty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4