Blog > Komentarze do wpisu

Jak najlepiej oszczędzać pieniądze

Prawidłowe gospodarowanie środkami finansowymi i oszczędzanie pieniędzy nie jest sprawą prostą. Jak oszczędzać pieniądze, aby zgromadzić ich jak najwięcej? Jest to oczywiście możliwe, jednak najczęściej  możemy sobie na to pozwolić, dysponując odpowiednimi nadwyżkami środków finansowych, które możemy zaoszczędzić, rezygnując np. ze zbędnych wydatków. Czy zatem są sposoby na to, jak oszczędzać pieniądze? Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób praktykuje tzw. życie od wypłaty do wypłaty; od pierwszego do pierwszego. Jeśli jednak uważasz, że oszczędzanie pieniędzy jest możliwe tylko dysponując odpowiednimi nadwyżkami, to jesteś w błędzie.

Są sposoby na to, jak oszczędzać pieniądze i aby nawet niewielkie oszczędności i zmiana sposobu wydatkowania środków przyczyniły się do stałego zwiększania Twojej swobody finansowej. Warto zapoznać się z tymi sposobami, a poznać je możesz, czytając artykuły na naszej stronie internetowej, na której prezentujemy informacje m.in. właśnie o tym, jak oszczędzać pieniądze, jak wyjść z długów, jak najlepiej wybrać kredyt, jak spłacić kartę kredytową, jak zmniejszyć odsetki od kredytu albo jak zmniejszyć ratę pożyczki itp. (to wszystko przyczyni się do zwiększenia Twojej swobody finansowej, poprzez uwolnienie Cię od obciążeń finansowych).

Jak zaoszczędzić na opłatach za rachunki

Każdego miesiąca otrzymujesz rachunki za prąd, gaz, wodę, internet. Zapewne wydatki te są znaczącą częścią twojego budżetu i dość mocno go obciążają. Zwróć jednak uwagę, że poznanie i wyrobienie kilku prostych nawyków i przyzwyczajeń wystarczy, aby dzięki tym nawykom zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Przykładowo: każdego dnia kilka razy przygotowujesz sobie ciepły napój do picia, np. herbatę czy kawę. Wlej do czajnika tylko tyle wody, ile potrzeba na jedną czy dwie filiżanki. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na krótszym pobieraniu energii. Wychodząc z pomieszczenia gaś za sobą światło, to zawsze pozwoli na nowe oszczędzanie pieniędzy. Zamiast lać pełną wannę wody do kąpieli, weź szybki prysznic.

Dużo pieniędzy można zaoszczędzić również na kosztach ogrzewania. Zastanów się, czy nie warto pomyśleć o zakupie szczelnych okien i drzwi, dzięki którym ciepło nie będzie uciekać z pomieszczenia i zużyjesz znacznie mniej energii. Warto również pomyśleć o odnawialnych źródłach energii. Obecnie można uzyskać kredyty preferencyjne na instalację paneli słonecznych, które również pozwolą zaoszczędzić na kosztach mediów.

Jak oszczędzać pieniądze na nałogach

Najlepiej oczywiście pozbyć się nałogów. Nie zawsze jest to jednak proste, dlatego też warto rozważyć np. zakup papierosa elektronicznego (koszty tytoniu stale rosną, a dla nałogowych palaczy są one ogromnym wydatkiem). Zakup papierosów to wydatek kilkuset złotych miesięcznie, a to już spora kwota, którą można zaoszczędzić. Również na pozostałych wydatkach możesz zyskać, odpowiednio je optymalizując. Ogranicz słodycze, wieczorne drinki a zobaczysz w portfelu znaczne oszczędności. Dodatkowo oszczędzając na nałogach poprawisz z pewnością swój stan zdrowia, a jak powszechnie wiadomo, zdrowie to najlepsza inwestycja. Wszelkie ewentualne choroby to dodatkowe obciążenie dla Twojego budżetu.

Oszczędzanie na karcie kredytowej i karcie debetowej.

Zastanów się, czy karta kredytowa jest Ci naprawdę potrzebna. Oczywiście posiadanie karty kredytowej bardzo często się przydaje, jednak musisz pilnować terminów spłaty karty, aby bank nie naliczył Ci ogromnych odsetek. Nie używaj karty kredytowej zbyt często, łatwo bowiem popaść w spiralę zadłużenia.

jak oszczędzać pieniądze

wtorek, 22 lipca 2014, poradykadrowe

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: